Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: İstanbul beyaza büründü.
Özet: istanbulda kar yağışı giderek artıyor. ve şehrin merkezinde bile 20cm yi buldu. Görüntüler dün akşam üzeri sabaha karşı geldi.
Açıklama: 

İstanbul beyaza büründü.
iste ilk fotoraflar
istanbul genelinde kar yağışı etkili oluyor.
iste şehr-i istanbuldan kar manzaraları
istanbulda kar yağışı giderek artıyor. ve şehrin merkezinde bile 20cm  yi buldu.
Görüntüler dün akşam üzeri sabaha karşı geldi.
Kar yağışı kısa sürede taksim meydanı&39;nı beyaza bürürken baazı vataşların hatıra fotarafı çekildikleri bazılarının ise şemsiyelerle kardan korunmaya çalıştıkalrı görüldü.
Metoroloji uyarısını ekstrem soğuk hava dalgası olarak duyurdu. Bu uyarı hava sıcaklığınını -10 dereceye düştüğü zamanlarda yapılıyor.
 
 
İstanbul etkisini artıran kar yağışı ve fırtına nedeniyle İstanbul Atatürk havalimanında hava trafiğinde aksamalar meydana geliyor.
AKOM&39;dan yapılan yazılı açıklamada İstanbul&39;a Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı ve soğuk havanın özelikle Avrupa yakasında etkili olduğu belirtlidi.
Bu arada İstanbul büyükşehir Belediyesinin kışın olumsuz şartlarını vataşalrın iş birliğiyle aşmak için kurduğu 05321530034 numaralı WatsApp ihbar hatının yoğun ilgi gördüğü bildirildi.
 
 
Birkaç  saat içersinde bine yakın mesaja cevap veren AKOM yetkileleri ihbarların en kısa sürede çözüme kavuşturulması için hattın ihbar dışında kulanılmaması uyaısında bulundu.
 
 
İstanbul&39;u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle metrobüs seferlerinde düzenlemeye gidildi. Seferlerininb artırılmasına ve 30 dakikada bir yapılmasına karar verildi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu da yaptığı açıklamada, yağışın 20 santimetrenin üzerinde kar örtüsü oluşturabileceğini söyledi.
 
 
 
 

Yayın tarihi:  10.1.2017 11:26:25
Yazdırma tarihi:  9/19/2019 8:02:19 PM