güncel haberler

Ana Sayfa| Künye | .: REKLAM :. | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Xhaberler
Xhaberler.COM da REKLAM VER  
SİYASET| YAŞAM| X| FİNANS| SAĞLIK| SPOR| MAGAZİN| MODA| DÜNYA| KADIN| ERKEK| TEKNOLOJİ| OTO| EMLAK| GSM  İLİZYON|
Web Girişimleri | Video İzle | Biyografi Örnekleri | Astroloji
      haberler | foto galeri | arkadaş bul | Haber Sitelerinde Haberiniz Çıksın !

Başlık Matik

1/16/2022 Gününe Özel Güncel Burç Yorumları 1/16/2022
GÜNLÜK BURÇ
YORUMLARI

 
Google da 1. sayfada olmak için 7 farklı sihiri öğren!!!
Ana sayfa SİYASET   

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapılarını basına açtı

ADS by AdKlas.com EN IYI FAL SITESI: www.vipfal.com


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi tanıtım gezisinin ikinci kısmında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makamının da bulunduğu ana bina Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine gezdirildi.
15 Temmuz 2015 11:18
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapılarını basına açtı
PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesiyle ilgili, "Burası sıfırdan projesiyle, her şeyiyle mükemmel bir şekilde yapılmış ve bu ülkenin temsil makamı. Bunun üzerinde bu kadar böyle provokatif haberler veya dezenformasyon yapmak bunlar hiç doğru şeyler değil" dedi.
 
İşte Erdoğan'ın huzur bulduğu yer
 
Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığınca ilki geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi tanıtım gezisinin ikinci kısmında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makamının da bulunduğu ana bina Cumhurbaşkanlığı  Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş tarafından Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine gezdirildi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gezi sırasında muhabirleri makamında kabul ederek bir süre sohbet etti.
 
Makam odasında gazetecileri tek tek "hoşgeldiniz" diyerek karşılayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, külliyeyi nasıl bulduklarını sordu.
 
Bir gazetecinin külliyeyi güzel bulduğunu ifade ederek, tanıtım gezisinin daha önce yapılması gerektiğine ilişkin sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Etekteki taşları döküldüğü için o bakımdan, nereden yaklaşılacağını öğrenme bakımından isabetli oldu" dedi.
 
Erdoğan, bir gazetecinin, "Önümüzdeki dönemde vatandaşlar belli bir program dahilinde gezebilecek mi?" şeklindeki sorusu üzerine Erdoğan, "Zaten vatandaşlardan gelenleri böyle zaman zaman arkadaşlar gezdiriyorlar. Sadece toplantı yapıp gitmek değil, arzu edenlere mihmandarlar veriliyor, onlar eşliğinde dolaşıyorlar" diye konuştu.
 
"Külliyede sizin en beğendiniz yer neresi?" soruna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Herhalde en beğendiğim yer burasıdır. Benim bir de kütüphanem var içeride. Şimdi sizi oraya bir götüreyim, orası daha sıcak" ifadesini kullandı.
 
Bir gazetecinin makam odasındaki kokuya ilişkin "Tütsü mü kullanıyorsunuz, bir tütsü kokusu var" demesi üzerine Erdoğan, kokunun buhur kaynaklı olduğunu söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra gazetecilerle makam odasının yanında bulunan kütüphane ve çalışma odasına geçti. Bir gazetecinin Beştepe Millet Camisi'nin bahçesine, gündüz gelen ziyaretçilerin güneş altında kaldıklarını hatırlatarak, Mescid-i Nebevi'deki gibi dev şemsiyelerin yapılıp yapılamayacağına ilişkin sorusu üzerine, "Opera binasını da yapıyoruz, o da bittiği zaman o tür bir şeyi yapmak  isabetli olur" karşılığını verdi.
 
Bir gazetecinin koridor duvarlarında bulunan ayetleri göstermesi üzerine Erdoğan, ayetlerin bulunduğu tabloları 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül tarafından alınmış bir koleksiyon olduğunu ve kendilerinin de bu koleksiyonu devam ettirdiklerini bildirdi.
 
Konuklarını genelde makam tarafında ağırladığını vurgulayan Erdoğan, "Burada çok özel bir çalışma olursa o zaman buraya alıyoruz" dedi.
 
- "Kitapların hepsi kendine göre özel"
 
Toplantı odasının da bulunduğunu ve bazı heyetleri de oraya aldıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kütüphanede özel kitapların olup olmadığı sorusuna, "Kitapların hepsi kendine göre özel zaten" yanıtını verdi. Erdoğan, çalışma odasında bulunan el yazması eserler hakkında da bilgi vererek, eline aldığı bir el yazması eser için, "Çok ilginç bir çalışma. Tezhibiyle, hattıyla çok farklı" ifadesini kullandı.
 
"Delail-i Hayrat" isimli bir el yazması eserle ilgili de Erdoğan, eserde minyatür çalışmalarının bulunduğunu ve o bakımdan çok güzel olduğunu söyledi.
 
Erdoğan, Beştepe Millet Camisi'ne vatandaşların çok büyük ilgi gösterdiğini ancak park yeri sorunu bulunduğunu bunun da çözülmeye çalışıldığını belirtti.
 
Bir gazetecinin, Erdoğan'ın cuma namazı kıldıracağına yönelik iddiaları hatırlatması üzerine, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, bunların sosyal medyada dolaşan, aslı astarı olmayan bilgiler olduğunu ifade etti.
 
Erdoğan, bir gazetecinin Diyanet İşleri Başkanlığının camileri çocuklara sevdirmek için çocuk parkları gibi bir çalışması olacağını, bu bağlamda Beştepe Millet Camisi için böyle bir şey olup olmayacağını sorması üzerine, "Arkadaki bina bir kongre merkezi oluyor. İlk defa Türkiye'de biz büyük bir opera binası yapıyoruz, 2 bin 300 kişilik filan olacak. Altta tabi o kütüphane ve çok amaçlı salonun yapılacağı iki ayrı bina daha var. O arada o dediğiniz tür bir park orada yapılabilir. Yani tam bir külliye" yanıtını verdi.
 
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde yapılan rezidansa geçip geçmeyeceğinin sorulması üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha işi var oranın. Orası olursa hem rezidans, hem de ofis olarak kullanılabilecek bir yer. Olabilir, yaptıklarına göre taşınırız. Orası da Dışişleri Bakanlığı'nın zaten biliyorsunuz. Dışişleri Bakanlığı orayı kullanamadı. Biz buraya taşınırsak o zaman Dışişleri Bakanlığı da oraya taşınmış olur" dedi.
 
- "Sürekli olarak burayı gündemde tutmayı bile ben şık bulmuyorum"
 
Bir gazetecinin, "En son Danıştay bir karar verdi, burayla ilgili. Siz her platformda yanıt veriyorsunuz iddialara ama burada söylemek istediniz bir şey olur mu?" sorusu üzerine Erdoğan, şunları söyledi: "Bunlar hep söylendi zaten. Yani buranın her hangi bir sorunu filan yok. Hepsi defaatle, Danıştayın yanılmıyorsam üç tane kararı var burayla alakalı. Ama maalesef sürekli olarak burayı gündemde tutmayı bile ben şık bulmuyorum. Bunlar çok çirkin. Kaldı ki Türkiye Mimar, Mühendisler Odasının İstanbul'da biliyorsunuz Karaköy'deki o yeriyle alakalı binanın hali ortada. En üste, oraya daha sonra uydurma bir çatı atmak suretiyle bu gazetelerde defaatle çıktı, orayı restoran haline getirdiler. Burası böyle bir yer değil. Burası sıfırdan projesiyle, her şeyiyle mükemmel bir şekilde yapılmış ve bu ülkenin temsil makamı. Bunun üzerinde bu kadar böyle provokatif haberler veya dezenformasyon yapmak bunlar hiç doğru şeyler değil."
 
Erdoğan, "Burası için huzur bulduğunuz alan diyebilir miyiz?" sorusuna, "Diyebilirsiniz" karşılığını verdi.
 
 
 
Ramazan dolayısıyla gazetecilere ikram yapamadıklarını anımsatan Erdoğan, Ramazan'dan sonra gazetecilerle tekrar bir araya gelmek istediğini ifade etti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kütüphaneye ilişkin bir soru üzerine de 300 bine yakın bir kitabın bulunduğunu ve bu sayıyı 5 milyona tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
 
Erdoğan, daha sonra makam odasında gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
- Gazetecilerin ana bina tanıtım turu
 
Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş, tanıtım gezisinin ikincisinin gerçekleştirildiğini belirterek, bu gezide ana binada genel bir tur yapılacağını söyledi. Tanıtım gezisinde gazetecilere Cumhurbaşkanlığı protokol görevlisi Fatih Gürkan ve Mimar Can Gökoğuz da bilgi verdi.
 
Cumhurbaşkanlığı protokol görevlisi Gürkan, külliyenin mevcut araziye yapılma sebebini açıklarken, külliyenin çevresinde hiçbir zaman yapılaşmanın olamayacağını, hep yeşil kalacak Atatürk Orman Çiftliği'nin bulunduğunu belirterek, "Atatürk Orman Çiftliği'ne ait olmayan Orman Genel Müdürlüğüne ait olan bir arazi üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi inşa edilmiştir" dedi.
 
-Geçmiş ve geleceği bütünleştiren külliye
 
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin "kökü mazide olan bir ati" ifadesinin mimari anlamda tezahürü olduğunu vurgulayan Gürkan, "Hem geçmiş hem geleceği bütünleştiren bir külliyedir, bir inşadır Cumhurbaşkanlığı Külliyesi" diye konuştu. Binanın "çevreye saygı duyularak yapıldığına" dikkati çeken Gürkan, külliyenin ağaçlandırmanın en az olduğu alana ana bina, kuzey ve güney idari bina olmak üzere inşa edildiğini anlattı.
 
-Yapımda kullanılan taşların yüzde 90'ı Isparta ve Antalya'dan
 
Gürkan, binanın Türkiye'de olabilecek en üst düzey depreme karşı dayanıklı bir yapısı olduğunu vurgulayarak, "Binamızın yapımında yerli malzeme kullanılmış, "Örnek olarak şu an binamızda kullanılan taşın yüzde 90'ı Isparta ve Antalya'daki taş ocaklarından çıkartılan yerli taşlardır" dedi. Mimar Can Gökoğuz, tanıtımı yapılan binanın bir temsil ve makam binası olduğunu hatırlatarak, mekanların genelde yüksek tavanlı dizayn edildiğini, fonksiyonel alanların mevcut olduğunu ve hem malzemesiyle hem de ölçeğiyle amaca uygun olarak dizayn edildiğini söyledi.
 
Ana binanın giriş katında salonlar hakkında da bilgi veren Gürkan, ilk salonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Beştepe Sofrası"nı gerçekleştirdiğini ve canlı yayınların da bu salonda yapıldığını bildirdi. Gürkan, devlet başkanları geldiğinde de yanındaki heyetlerin bu salonu kullandıklarını belirterek, bu nedenle salona "çok amaçlı salon" dendiğini bildirdi.
 
Gürkan, salondaki eşyaların Çankaya terekesinde olan eşyalar olduğunu ancak bazı eşyaların yüzlerinin değiştirildiğini dile getirerek, salona yerdeki parkelerden dolayı "Parkeli Salon" dediklerini belirtti.
 
Çok amaçlı salonlarda eşyaların az olduğuna dikkati çeken Gürkan bunun, alanın farklı amaçlarla kullanılabilmesini kolaylaştırdığını bu alanlarda sergi düzeni alınabildiğini ifade etti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "A Protokol Kapısı"ndan girişlerini gerçekleştirdiğine işaret eden Gürkan, hava şartlarının müsaade etmemesi halinde karşılama törenlerinin de bu kapalı alanda gerçekleştirildiğini bildirdi.
 
-Koridorların uzunluğu 80, yükseklikleri 8 metre
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iftarları genellikle "Kış Bahçesi" adlı bölümde verdiğini belirten Gürkan, ana bina içerisindeki koridorların uzunluğunun 80 metre, yüksekliklerinin ise 8 metre olduğunu kaydetti. Mimar Gökoğuz, bir gazetecinin salonların zeminlerinde yeşil rengin kullanılmasının nedenini sorması üzerine, koyu yeşil rengin seçimindeki amacın protokol imajı yaratabilmek olduğunu kaydetti.
 
Gürkan, ana bina içerisinde bulunan basın merkezinin, önemli ziyaretlerde basın mensuplarının kullanabilecekleri alan olduğunu dile getirdi. Basın toplantı salonunun üzerinde ışık, ses ve reji odalarının bulunduğunu anlatan Gürkan, tüm canlı yayınların buradan yapıldığını söyledi.
 
- Konuk devlet başkanlarına özel makam ve toplantı odası
 
Konuk devlet başkanlarına ziyaretleri esnasında birinci katta tahsis edilen makam salonları hakkında da bilgi veren Gürkan, konuk devlet başkanlarının misafirlerini burada ağırladıklarını, ayrıca konuk devlet başkanı için bir makam ve toplantı odası da bulunduğunu vurguladı. Konuk devlet başkanları için tahsis edilen makam odasının duvarlarında İstanbul fotoğrafları yer alırken, makam odası içerisinde bir de dinlenme odası bulunuyor.
 
Tanıtım gezisi sırasında gazetecileri makamında kabul eden Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga gazetecilerle bir süre sohbet ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
- Makam katı ve MGK Salonu
 
Mimar Can Gökoğuz, makam katında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makamı, özel kalem, genel sekreter makamı ve Milli Güvenlik Kurulu ile heyetlerarası toplantıların gerçekleştirildiği toplantı alanlarının bulunduğunu ifade etti. Gazetecilerden, Milli Güvenlik Kurulu toplantısının gerçekleştirildiği salona girişlerinde güvenlik gerekçesiyle isim ve imzaları alındı. Bakanlar Kurulu toplantısının da aynı salonda gerçekleştirildiği öğrenildi.
 
- Özel Kalem
 
Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemi'ne ilişkin de Özel Kalem Şube Müdürü Melahat Tek ve Uzman Mehmet Gülünay gazetecilere bilgi verdi. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet verdiklerini belirten Tek, telefon yoğunluğunun günlere göre değişiklik gösterdiğini söyledi. Tek, bir soru üzerine, yabancı devlet başkanlarının da Erdoğan'la görüşmek istemeleri halinde irtibatın kendilerince sağlandığını bildirdi.
 
Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Göktaş, makam katı koridorunda bulunan hat eserleri hakkında bilgi verdi. Göktaş, İslam kültüründe Hazreti Muhammed'in resim ve heykel ile tasvir edilmediğini bu nedenle Peygamber'in fiziki özelliklerini anlatan eserlere "hilye" denildiğini ve hatlarda hilye örneklerinin bulunduğunu anlattı.
 
Göktaş, bir soru üzerine, bu hat eserlerinin de Çankaya'dan getirildiğini bildirdi.
 
- Refakat Yaveri Odası
 
Makam katında bulunan Refakat Yaveri Odası hakkında da Cumhurbaşkanlığı Kara Yaveri Piyade Binbaşı Mete Semercioğlu bilgi verdi. Semercioğlu, Cumhurbaşkanlığı'nın kuruluşundan beri Başyaverlik kurumu bulunduğunu belirterek, bir başyaver ile deniz, hava, kara ve jandarma yaverleri bulunduğunu söyledi. Başyaverin Cumhurbaşkanına yurt içi ve yurt dışı bütün faaliyetlerinde refakat ettiğine dikkati çeken Semercioğlu, yaverlik kurumunun Osmanlı Devleti'nden gelen ve bugüne kadar devam eden köklü bir kurum olduğunu ifade etti.
 
- Ana bina hakkında genel bilgi
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makamının da yer aldığı, 3 bodrum, zemin ve 4 kattan oluşan ana binada, 56 ofis, 20 toplantı odası, 3 koruma odasının da yer aldığı toplam 126 oda bulunuyor. Mimarlığı Şefik Birkiye, Selim Dalaman ve Can Gökoğuz tarafından gerçekleştirilen binanın dekorasyonunda, geleneksel Türk motifleri stilize edilerek kullanıldı.
 
Ana binada bulunan eşyaların büyük çoğunluğu Çankaya Köşkü'nden getirildi.
 
(AA)SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER SİYASET HABERLERİ
  Bahar Kalkanı Harekatı'ndan yeni gö   Son dakika... İdlib'deki hain saldı
  Son dakika! İngiltere saldırısını I   Erdoğan'ın Alman avukatı görevini b
  Peşmerge Komutanı Kasım Dırbo: 50 d   Şimşek, yasakların kaldırılması içi
  Kuzey Kore: ABD isterse savaşa gire   Putin'den son dakika 'ABD, Suriye'y
  FET֒den gözaltına alınan kaymakam   Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den Meclis'
  Kemal Kılıçdaroğlu: Pazartesi'den i   Erdoğan'dan cinsel istismar düzenle
  NATO sekreteri Stoltenberg'den Türk   Erdoğan'dan NATO Toplantısı'nda kri
  IŞİD’den Gaziantep turu   Harp okullarına yeniden öğrenci alı
  Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler: Kele   Dokuz Eylül Üniversitesi'nde 'FETÖ'
  İran: Uzun menzilli füzeye ihtiyacı   Çocuklarının ismini Fetullah Gülen
  MİT'çi Yarbay ifadesinde FETÖ'yü an   Erdoğan 'borç yapılandırma' kanunun
  FETÖ'nün 'yemin metni' ortaya çıktı   Baydemir: Ceylanpınar'da uykusunda
  Cem Özdemir: Türkiye, Erdoğan’la kü   Demirtaş'tan PKK ve IŞİD açıklaması
  ABD Orta Doğu'da Irak sonrası en bü   HDP'li vekil Zeydan'dan şoke eden P
  Davutoğlu ve Barzani telefon görüşm   Başbakan Davutoğlu, NATO Genel Sekr
  IŞİD hedefleri böyle vuruldu   Erdoğan, Sarraf ve 3 eski bakan hak
  Dünya IŞİD'e karşı operasyonu böyle   Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakarete da
  Numan Kurtulmuş Suruç açıklaması   Demirtaş tepki gösteren medyaya sal
  AK Parti ile CHP bir araya geliyor   Davutoğlu'nun çağrısına Kılıçdaroğl
  HDP'li milletvekili soyadını değişt   Davutoğlu'ndan HDP görüşmesi sonras
  MHP Lideri Bahçeli, Davutoğlu görüş   AK Parti ve HDP'nin heyetindeki isi
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapıları   AK Parti - MHP koalisyon görüşmesi
  Selahattin Demirtaş'tan PKK saldırı   Kılıçdaroğu'ndan 'mal varlığı' rest
  AK Partili Şahin'den 'fabrika ayarl   AK Parti'nin MHP heyeti belli oldu
  Murat Karayılan'dan bomba HDP yorum   Koalisyon takvimi için kritik tarih
  Kılıçdaroğlu’nun iki önceliği   Gülben Ergen isyan etti!
  Ak Parti İftarında Eski Vekil beled   Kemal Kılıçdaroğlu Belki kabinede o
  YALÇIN AKDOĞANDAN ŞOK SÖZLER   AKDOĞAN'DAN PARALEL YAPIYA AĞIR SÖZ
  DANIŞTAY'DAN FLAŞ KARAR   PARSEL PARSEL DE FLAŞ GELİŞME
  FLAŞ KOALİSYON AÇIKLAMASI   ESKİ MİLLETVEKİLİ İLE BAŞKAN ARASIN
  KILIÇDAROĞLU'NDAN KOALİSYON AÇIKLAM   MECLİSTE TEK KİŞİLİK OTURMA EYLEMİ
  Koalisyon İçin Senaryolar   TBMM'DE KRİTİK GÜN
  İŞSİZ ABLASI VİLLA SAHİBİ   İran'dan Türkiye'ye haddi aşan uyar
  Obama'dan skandal IŞİD gafı   12 EYLÜL DAVASI DÜŞTÜ
  İRAN'DAN HADDİNİ AŞAN UYARI   TAHSİN ŞAHİNKAYA VEFAT ETTİ
  BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA   GÖRÜŞMELER GELECEK HAFTA BAŞLIYOR
  DAVUTOĞLU:GÖREVLENDİRME BUGÜN   ULUDERE PROVAKASYONU
  KOALİSYON OLMAZSA 4 SENARYO   Kılıçdaroğlu'nun rezidans sırrı ort
  PKK'DAN ŞOK PLAN !   DÜN YERDEN YERE VURDU BUGÜN ÖVDÜ
  MHP'DEN ÇAY AÇIKLAMASI   TBMM BAŞKANLIK DİVANINDA FLAŞ GELİŞ
  HİKMETYAR IŞİD E DESTEĞİNİ ACIKLADI   BAŞBAKAN ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN O TARİHİ
  TARİHİN EN ÇOK SUİKASTA UĞRAYAN LİD   HDP MİLLETVEKİLİ ASKERLE TARTIŞTI
  CHP-MHP BİRBİRİNE GİRDİ   Devlet Bahçeli: Koreli ile Çinliyi
  MHP Kırşehir İl Başkan Yardımcısı H   CHP BELİRLEDİĞİ ÜYELERİ BİLDİRDİ
  GÖREV BU HAFTA VERİLECEK   Kılıçdaroğlun'dan Açıklama
  Örgüt Canlandı   Deniz Baykal: Tarihi bir hayal kırı
  HERŞEYE HAZIRLIKLI OLUN !   TSK'NIN KOMUTANI DEĞİŞİYOR
  Muhalefet Uzlaşı İçin Kapıları Kapa   HDP TEPKİ GELMESİN DİYE O İSMİ ÇEKT
  KOALİSYON SÜRECİNDE YENİ BİR AŞAMA   CHP den Koalisyon Ve Suruye Mesajı
  Obama'dan Kürtlere Kötü Haber !   ' BELEDİYE BAŞKANLARI İSTİFA EDECEK
 
indirimli Google Reklam
Video Galeri
 


   
 

Samsun Safari Sürücü Kursundan Pandemi Sürecinde Özel Önemler ve Tüm İlçelere Özel Servis
Samsun Safari Sürücü Kursundan Pandemi Sürecinde Özel Önemler ve Tüm İlçelere Özel Servis

AB, Kovid-19'a karşı ekonomi teşvik paketi hazırlıyor
AB, Kovid-19'a karşı ekonomi teşvik paketi hazırlıyor

CORONA VİRÜS ORTAM DEZENFEKSİYONU
CORONA VİRÜS ORTAM DEZENFEKSİYONU

Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı Halil B. koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti!
Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı Halil B. koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti!

Murat Boz'dan Deren Talu ile aşk iddialarına yanıt!
Murat Boz'dan Deren Talu ile aşk iddialarına yanıt!

Bahar Kalkanı Harekatı'ndan yeni görüntüler
Bahar Kalkanı Harekatı'ndan yeni görüntüler

Galatasaray'da Donk'a piyango! Sözleşmesinde özel madde...
Galatasaray'da Donk'a piyango! Sözleşmesinde özel madde...

Yer: Bursa... Ezilen ve bayılanlar var! 'İnsanlar resmen birbirlerini yiyor'
Yer: Bursa... Ezilen ve bayılanlar var! 'İnsanlar resmen birbirlerini yiyor'

Son dakika... İdlib'deki hain saldırıda şehit sayısı 6'ya yükseldi
Son dakika... İdlib'deki hain saldırıda şehit sayısı 6'ya yükseldi

Transfer haberleri | Emre Mor transferinde sürpriz gelişme
Transfer haberleri | Emre Mor transferinde sürpriz gelişme

Completing Deficiency in Air Law
Completing Deficiency in Air Law

Irina Morozyuk'un cesur pozları olay oldu!
Irina Morozyuk'un cesur pozları olay oldu!

Şilan Makal: Artık gelinlik tamam
Şilan Makal: Artık gelinlik tamam

Hepimiz teşhirci hepimiz röntgenciyiz
Hepimiz teşhirci hepimiz röntgenciyiz

Dalaman Bölgesine Özel Vikings Transfer Bir İlke İmza Atıyor
Dalaman Bölgesine Özel Vikings Transfer Bir İlke İmza Atıyor

Sahibinden Satılık Arabalarda En İyi Fiyat Hangi İllerde
Sahibinden Satılık Arabalarda En İyi Fiyat Hangi İllerde

RACON KESMİYORUZ, KAFA KESİYORUZ
RACON KESMİYORUZ, KAFA KESİYORUZ

NARLIDERE EMLAK 3 ADIMDA SATIŞ SİSTEMİYLE MÜŞTERİLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR
NARLIDERE EMLAK 3 ADIMDA SATIŞ SİSTEMİYLE MÜŞTERİLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

3D YAZICI SATIŞINDA YENİ NESİL BİR OYUNCU
3D YAZICI SATIŞINDA YENİ NESİL BİR OYUNCU

KİŞİYE ÖZEL SPOR ÜRÜNLERİNDE SİPARİŞ SINIRINI YOK EDEN GİRİŞİM
KİŞİYE ÖZEL SPOR ÜRÜNLERİNDE SİPARİŞ SINIRINI YOK EDEN GİRİŞİM

3D BASKI HİZMETLERİNDE ONLİNE KOLAYLIK
3D BASKI HİZMETLERİNDE ONLİNE KOLAYLIK

En Seviyeli Dini Ve İslam Sohbet Odaları
En Seviyeli Dini Ve İslam Sohbet Odaları

Son dakika! Oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındı
Son dakika! Oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındı

Merve Büyüksaraç'ın yeni işi...
Merve Büyüksaraç'ın yeni işi...

İlk büyük kavga... O detay dikkatlerden kaçmadı!
İlk büyük kavga... O detay dikkatlerden kaçmadı!

Hazar Ergüçlü yeni imajıyla takipçilerini şaşırttı !
Hazar Ergüçlü yeni imajıyla takipçilerini şaşırttı !

SON DAKİKA - Futbolcularla Cicişler lüks teknede yakalandı! Esra Ceyda kardeşler ile Bodrum'da görüntülendiler...
SON DAKİKA - Futbolcularla Cicişler lüks teknede yakalandı! Esra Ceyda kardeşler ile Bodrum'da görüntülendiler...

 
   
 
Selim Kral CENNETOĞLU
SUSUN: Kral Konuşuyor
Web Tasarım
Ertuğrul BELEN

AVRUPA NIN İLK MELEK YAT
Web Programlama

SQL Server 2008
Mustafa KOLCU
Gerçeğimizle Yüzleşmek
YANGIN HER YERİ SARMADAN
Nerman KARAGÖZ
NERMİNLE BAĞLAN HAYATA
MEKANİK YAŞIYORUZ
Nejla KARA

AŞK-I YAZIYORUM
Aşkın ÖZTÜRK
Özel DOSYA
Aşkın ÖZTÜRK le bir kadın
Zeliha CENNETOĞLU
Zeliş Kitchen
KURU ÜZÜMLÜ KURABİYE
Ahmet Berhan YILMAZ

YA RESULULLAH
Alev CAZGIR
Alev Alev Yanıyoruz
GOOGLE NEREDEN PARA KAZAN
 
     
 

Ünlülerin Görülmeye Değer Kareleri

 
 
Adriana Lima
ünlülerin resimleri, Adriana Lima resimleri
Beren Saat

ünlülerin resimleri, Beren Saat resimleri
Cansu Dere
ünlülerin resimleri, Cansu Dere resimleri
COLİN FARRELL
ünlülerin resimleri, COLİN FARRELL resimleri
Deniz Akkaya
ünlülerin resimleri, Deniz Akkaya resimleri
EVANGELİNA LİLLY
ünlülerin resimleri, EVANGELİNA LİLLY resimleri
JOSH HOLLOWAY
ünlülerin resimleri, JOSH HOLLOWAY resimleri
KIVANÇ TATLITUĞ
ünlülerin resimleri, KIVANÇ TATLITUĞ resimleri
MİLLA JOVOVİCH
ünlülerin resimleri, MİLLA JOVOVİCH resimleri
ÖZGÜ NAMAL


Güzin ablaya sorularını sor

Bloglarda takıl

İtiraflarda rahatla

Videolarda eğlen

Fotoğraflardan beğen

Beğendiklerine mesaj gönder, göz kırp

İlgilenenlerle tanış

Aleme katıl, Sosyal ol, Yanlız kalma
MantarAlem 

 
   
 
Yüksel AYTUĞ
Uzaktan Kumanda
Onlar iki ileri bir geri
Mesut YAR

Av Mevsimi enfes bir dizi
Ayşe ÖZYILMAZEL

Demek ki olabiliyormuş
Elif KORKMAZ
Bugün ne pişirsem
Tavuk Döner
 
     
 

   
 
EVDEN PARA KAZANMA YOLLAR
WEB TASARIM
GENÇTARİFE
DİZİ AŞIKLARI EVLENDİ
YER GÖK AŞK
KOCAM DEĞİL OĞLUM KIYAFET
ALDATAN KADININ SİNYALLER
ACUN UN KIZLARINDAN SÜPER
AŞK SAYESİNDE 2 EV ALDI
SEVİŞMEK SERBEST İZLEMEK
ESNAFA ÇEK KREDİ KARTI BO
SOYUNDU BİRİNCİ OLDU
KAFA KARIŞTIRAN ÜÇ FOTOĞR
GÖZLERİ ÖN PLANDA (KASAB
DİZİDEN AYRILIYOR
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
 

FOTO GALERİ

 
 
. ...
 
-
Web Tasarım

Haberler, resimler, yazılar, yorumlar ilgili kişi ve firmalara aittir. Yeni haberler, güncel haberler, dünya haberleri, teknoloji üzerine haberler, google haberleri ve haber adına tüm bilinmesi gerekenleri tek çat altında bulmanızı sağlamayı hedefliyoruz.

haber sitesine reklam ver - pr ajansı -
VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi
WWW.XHABERLER.COM