güncel haberler

Ana Sayfa| Künye | .: REKLAM :. | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Xhaberler
Xhaberler.COM da REKLAM VER  
SİYASET| YAŞAM| X| FİNANS| SAĞLIK| SPOR| MAGAZİN| MODA| DÜNYA| KADIN| ERKEK| TEKNOLOJİ| OTO| EMLAK| GSM  İLİZYON|
Web Girişimleri | Video İzle | Biyografi Örnekleri | Astroloji
      haberler | foto galeri | arkadaş bul | Haber Sitelerinde Haberiniz Çıksın !

Başlık Matik

1/16/2022 Gününe Özel Güncel Burç Yorumları 1/16/2022
GÜNLÜK BURÇ
YORUMLARI

 
Google da 1. sayfada olmak için 7 farklı sihiri öğren!!!
Ana sayfa SİYASET   

BAŞBAKAN ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN O TARİHİ VERDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün uzun bir aradan sonra ilk kez çözüm sürecine değindi. Van'da katıldığı iftar programında konuşan Davutoğlu, “Bundan sonra çözüm süreci söz konusu olacaksa, milli birlik ve kardeşlik söz konusu olacaksa, 2013 Mayıs'ında verilen sözler yerine getirilmek durumundadır" diye konuştu.

ADS by AdKlas.com EN IYI FAL SITESI: www.vipfal.com


Davutoğlu'nun çözüm sürecinden bahsetmesi siyasi kulisleri de hareketlendirdi.  
 
Siyasi kulisler, Davutoğlu'nun konuşmasını iki açıdan ele aldı;
 
OLASI BİR KOALİSYON HÜKÜMETİ AÇISINDAN
 
- Davutoğlu, çözüm sürecinde yaptığı konuşmada aynı zamanda hükümet kurma çalışmalarına da değindi. Davutoğlu'nun "Türkiye'nin bir saniye dahi hükümetsiz kalmaması, Türkiye'nin her köşesinde istikrarın, barışın, huzurun devamı için her türlü görüşmeye açığız" sözleri, çözüm süreci cümleleriyle birleşince, AKP açısından koalisyon ibresinin CHP'ye döndüğünü gösterdi. 
 
Gerek MHP Lideri Devlet Bahçeli, gerekse MHP yetkilileri seçim sonrasında yaptıkları tüm açıklamalarda, çözüm sürecinin MHP'nin içinde olacağı bir koalisyon açısından "Kırmızı çizgi" olduğunu söylemişlerdi. Davutoğlu'nun çözüm sürecinin devam edebilme olasılığından bahsetmesi, "MHP ile ipler koptu" söylentilerine neden oldu. 
 
ÇÖZÜM SÜRECİ AÇISINDAN
 
Davutoğlu'nun konuşmasında özellikle Mayıs 2013'e atıf yapması ise, çözüm sürecinin diğer paydasını oluşturan Kürt hareketine yönelik bir mesaj olarak algılandı. Mayıs 2013'te süreç konusunda yaşanan gelişmeler, barış için tüm Türkiye'de umutları tepe noktaya çıkarmıştı. 
 
Davutoğlu'nun Mayıs 2013 olarak atıf yaptığı dönem, çözüm sürecinde PKK'nın önce ateşkes ilan edip, ardından da PKK'lı grupların Türkiye sınırları dışına çekileceğinin açıklandığı dönemi içeriyor. 
 
Davutoğlu'nun "2013 Mayıs" tarihinden altını çizerek bahsetmesi, AKP'nin çözüm süreci açısından "kırmızı çizgisinin", PKK'lıların Türkiye sınırlarını terketmesi olduğu yorumlarına yol açtı. 
 
Başbakan'ın ifade ettiği Mayıs 2013 döneminde çözüm sürecinde birbiri ardına şu gelişmeler yaşanmıştı;
 
* 21 Mart 2013- Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasında PKK'nın İmralı Adası'nda hapis yatan lideri Abdullah Öcalan'ın PKK'ya ateşkes ve geri çekilme çağrısında bulunduğu mektubu okundu.
 
* 23 Mart 2013 - PKK ateşkes ilan etti.
 
* 29 Mart 2013- Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, sürecin planlandığı gibi geliştiğini açıkladı. PKK'yı da kapsayan çatı örgütü KCK, ise,  silahlı PKK'lıların Türkiye'den çekilmesi için yasal zemin oluşturulması ve somut adım atılması gerektiğini açıkladı.
 
* 30 Mart 2013- Erdoğan, PKK'lıların silahlarıyla sınır dışına çekilmesine izin verilmeyeceğini, bu nedenle örgüt mensuplarının silahlarını bırakarak çekilmesi gerektiğini açıkladı.
 
* 1 Nisan 2013- Erdoğan'ın "Silahları bırakın" açıklamasına PKK tepki gösterdi. Örgüt, 'Silahları bırakıp çekilmenin gündemlerinde olmadığını' açıkladı.
 
* 3 Nisan 2013 - Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder'den oluşan BDP heyeti, 4. kez Öcalan ile görüşmek için İmralı'ya gitti. Hükümet ise, çözüm sürecine katkıda bulunması amacıyla aralarında Orhan Gencebay, Kadir İnanır, Yılmaz Erdoğan, Baskın Oran gibi sanatçı ve yazarların da olduğu 63 kişilik 'Akıl İnsanlar Heyeti' oluşturulduğunu açıkladı. 
 
* 4 Nisan 2013 - Recep Tayyip Erdoğan, Akıl İnsanlar Heyeti ile İstanbul Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde ilk kez bir araya geldi. Erdoğan burada, "Çözüm süreci silahı devreden çıkarıp siyaseti devreye alma sürecidir" mesajı verdi. Erdoğan, "Şimdi hesaplaşma değil, helalleşme zamanı" dedi. 
 
* 9 Nisan 2013- Meclis'te AKP ve BDP'nin oylarıyla "çözüm süreci komisyonu" kuruldu. CHP ve MHP oylamaya katılmadı. 
 
* 11 Nisan 2013- Kamuoyunda dördüncü yargı paketi olarak bilinen, 'İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Bağlamında Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı' Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Kanuna göre terör örgütü propagandasını yapan, örgütlerin açıklama ve bildirilerini basanlara ve yayımlayanlara ceza verilmesinde, 'cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemleri meşru gösterme, övme ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik etme' şartı getirildi.
 
* 14 Nisan 2013- BDP heyeti İmralı'ya 5. ziyaretini yaptı. Heyette BDP Milletvekili Pervin Buldan ve yine o dönemde BDP milletvekili olan Sırrı Süreyya Önder vardı.
 
* 18 Nisan 2013- Abdullah Öcalan'ın çözüm süreci ve çekilmeyle ilgili beş sayfalık mektubunu taşıyan BDP heyeti mektubu Kandil'e ulaştırdı.
 
* 19 Nisan 2013 -Mardin'in Nusaybin ilçesinde yol kontrolü yapan PKK'lılar durdurdukları aracı içindekileri indirdikten sonra ateşe verdi. Mardin Valiliği olayda can kaybı olmadığını açıkladı.
 
* 23 Nisan 2013 - Çözüm süreci açıklamalarına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı. Gül, Meclis'in 93. yıldönümü vesilesiyle verilen resepsiyonda, çözüm sürecinde sonuç alınabilmesi için PKK'nın Türkiye içinde ve dışında silahlardan tamamen vazgeçmesi gerektiği mesajını verdi.  
 
* 25 Nisan 2013 - PKK'nın Kandil'deki liderlerinden Murat Karayılan Kandil'de Türkiye'den ve uluslararası basın kuruluşlarından kalabalık gazeteci grubunun da katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Karayılan, Türkiye sınırları içindeki PKK'lıların 8 Mayıs'ta kademeli gruplar halinde çekilmeye başlayacağını duyurdu.
 
* 1 Mayıs 2013 - Irak Kürdistan Özerk Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani, çözüm sürecini desteklediklerini açıkladı.
 
* 8 Mayıs 2013 - PKK daha önce duyurduğu gibi Türkiye sınırları dışına çekilmeyi başlattı. Örgüt çekilmenin başarıyla tamamlanması ve provokasyonların olmaması için kapsamlı bir plan yaptıklarını duyurdu. İlk hedef, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi üzerinden çıkan grupların bir hafta içinde Kuzey Irak'ta olmasıydı.Gizli yürütülen çekilmeyi Türk Silahlı Kuvvetleri de takip edecekti. Bu sırada Başbakan'dan da Türkiye'de yaklaşık bin 500-2 bin PKK'lı olduğuna dair bir açıklama geldi.
 
* 16 Mayıs 2013- ABD Başkanı Barack Obama da, Beyaz Saray'da Erdoğan'a sürece destek verdiğini söyledi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ABD'ye resmi ziyaretinde konuşan Obama,  "Türkiye'yi çok uzun süredir rahatsız eden PKK şiddetine yönelik tarihi ve barışçıl çözüm arayışları konusunda siz ve Türk halkının cesaretine yönelik takdirlerimi iletmek istiyorum. ABD, Türkiye'nin uzun süredir güvenliği sağlama noktasındaki arayışında yanında durmaktadır. Türkiye'nin hukukun üstünlüğü, iyi yönetim ve insan haklarını muhafazasına yönelik çabalarını destekleyeceğiz." dedi.
 
* 12 Haziran 2013 - BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Kandil'de PKK'lı yöneticilerle süreç hakkında görüştü. İmralı'da son olarak 7 Haziran'da Abdullah Öcalan ile görüşen heyet Öcalan'ın mesajlarını Kandil'e iletmiş oldu.
 
* 14 Haziran 2013 - Sınır dışına çekilen 15 kişilik PKK grubu, Kuzey Irak'taki Metina kampına ulaştı.
 
* 15-16 Haziran 2013- Abdullah Öcalan'ın Nevruz mektubunda da dile getirdiği 'Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı' Diyarbakır'da yapıldı. Konferansın sonuç bildirgesinde, Öcalan'a özgürlük talep edildi. Ayrıca, 'Kürdistan halklarının kendi tercihleriyle özerklik, federasyon veya bağımsızlık gibi statülerini belirleme hakkına sahip olduğu' ifade edildi. Dünyadaki tüm devletlere ve uluslararası teşkilatlara da PKK'yı terör listelerinden çıkarma çağrısı yinelendi.
 
* 21 Haziran 2013 - BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm sürecinde ilk aşama olan ateşkes ilanı ve çekilmenin ardından ikinci aşamaya geçildiğini duyurdu. İkinci aşamada, hükümetten yasal adım atması bekleniyordu.SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bu haber Yönetim tarafından eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER SİYASET HABERLERİ
  Bahar Kalkanı Harekatı'ndan yeni gö   Son dakika... İdlib'deki hain saldı
  Son dakika! İngiltere saldırısını I   Erdoğan'ın Alman avukatı görevini b
  Peşmerge Komutanı Kasım Dırbo: 50 d   Şimşek, yasakların kaldırılması içi
  Kuzey Kore: ABD isterse savaşa gire   Putin'den son dakika 'ABD, Suriye'y
  FET֒den gözaltına alınan kaymakam   Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den Meclis'
  Kemal Kılıçdaroğlu: Pazartesi'den i   Erdoğan'dan cinsel istismar düzenle
  NATO sekreteri Stoltenberg'den Türk   Erdoğan'dan NATO Toplantısı'nda kri
  IŞİD’den Gaziantep turu   Harp okullarına yeniden öğrenci alı
  Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler: Kele   Dokuz Eylül Üniversitesi'nde 'FETÖ'
  İran: Uzun menzilli füzeye ihtiyacı   Çocuklarının ismini Fetullah Gülen
  MİT'çi Yarbay ifadesinde FETÖ'yü an   Erdoğan 'borç yapılandırma' kanunun
  FETÖ'nün 'yemin metni' ortaya çıktı   Baydemir: Ceylanpınar'da uykusunda
  Cem Özdemir: Türkiye, Erdoğan’la kü   Demirtaş'tan PKK ve IŞİD açıklaması
  ABD Orta Doğu'da Irak sonrası en bü   HDP'li vekil Zeydan'dan şoke eden P
  Davutoğlu ve Barzani telefon görüşm   Başbakan Davutoğlu, NATO Genel Sekr
  IŞİD hedefleri böyle vuruldu   Erdoğan, Sarraf ve 3 eski bakan hak
  Dünya IŞİD'e karşı operasyonu böyle   Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakarete da
  Numan Kurtulmuş Suruç açıklaması   Demirtaş tepki gösteren medyaya sal
  AK Parti ile CHP bir araya geliyor   Davutoğlu'nun çağrısına Kılıçdaroğl
  HDP'li milletvekili soyadını değişt   Davutoğlu'ndan HDP görüşmesi sonras
  MHP Lideri Bahçeli, Davutoğlu görüş   AK Parti ve HDP'nin heyetindeki isi
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapıları   AK Parti - MHP koalisyon görüşmesi
  Selahattin Demirtaş'tan PKK saldırı   Kılıçdaroğu'ndan 'mal varlığı' rest
  AK Partili Şahin'den 'fabrika ayarl   AK Parti'nin MHP heyeti belli oldu
  Murat Karayılan'dan bomba HDP yorum   Koalisyon takvimi için kritik tarih
  Kılıçdaroğlu’nun iki önceliği   Gülben Ergen isyan etti!
  Ak Parti İftarında Eski Vekil beled   Kemal Kılıçdaroğlu Belki kabinede o
  YALÇIN AKDOĞANDAN ŞOK SÖZLER   AKDOĞAN'DAN PARALEL YAPIYA AĞIR SÖZ
  DANIŞTAY'DAN FLAŞ KARAR   PARSEL PARSEL DE FLAŞ GELİŞME
  FLAŞ KOALİSYON AÇIKLAMASI   ESKİ MİLLETVEKİLİ İLE BAŞKAN ARASIN
  KILIÇDAROĞLU'NDAN KOALİSYON AÇIKLAM   MECLİSTE TEK KİŞİLİK OTURMA EYLEMİ
  Koalisyon İçin Senaryolar   TBMM'DE KRİTİK GÜN
  İŞSİZ ABLASI VİLLA SAHİBİ   İran'dan Türkiye'ye haddi aşan uyar
  Obama'dan skandal IŞİD gafı   12 EYLÜL DAVASI DÜŞTÜ
  İRAN'DAN HADDİNİ AŞAN UYARI   TAHSİN ŞAHİNKAYA VEFAT ETTİ
  BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA   GÖRÜŞMELER GELECEK HAFTA BAŞLIYOR
  DAVUTOĞLU:GÖREVLENDİRME BUGÜN   ULUDERE PROVAKASYONU
  KOALİSYON OLMAZSA 4 SENARYO   Kılıçdaroğlu'nun rezidans sırrı ort
  PKK'DAN ŞOK PLAN !   DÜN YERDEN YERE VURDU BUGÜN ÖVDÜ
  MHP'DEN ÇAY AÇIKLAMASI   TBMM BAŞKANLIK DİVANINDA FLAŞ GELİŞ
  HİKMETYAR IŞİD E DESTEĞİNİ ACIKLADI   BAŞBAKAN ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN O TARİHİ
  TARİHİN EN ÇOK SUİKASTA UĞRAYAN LİD   HDP MİLLETVEKİLİ ASKERLE TARTIŞTI
  CHP-MHP BİRBİRİNE GİRDİ   Devlet Bahçeli: Koreli ile Çinliyi
  MHP Kırşehir İl Başkan Yardımcısı H   CHP BELİRLEDİĞİ ÜYELERİ BİLDİRDİ
  GÖREV BU HAFTA VERİLECEK   Kılıçdaroğlun'dan Açıklama
  Örgüt Canlandı   Deniz Baykal: Tarihi bir hayal kırı
  HERŞEYE HAZIRLIKLI OLUN !   TSK'NIN KOMUTANI DEĞİŞİYOR
  Muhalefet Uzlaşı İçin Kapıları Kapa   HDP TEPKİ GELMESİN DİYE O İSMİ ÇEKT
  KOALİSYON SÜRECİNDE YENİ BİR AŞAMA   CHP den Koalisyon Ve Suruye Mesajı
  Obama'dan Kürtlere Kötü Haber !   ' BELEDİYE BAŞKANLARI İSTİFA EDECEK
 
indirimli Google Reklam
Video Galeri
 


   
 

Samsun Safari Sürücü Kursundan Pandemi Sürecinde Özel Önemler ve Tüm İlçelere Özel Servis
Samsun Safari Sürücü Kursundan Pandemi Sürecinde Özel Önemler ve Tüm İlçelere Özel Servis

AB, Kovid-19'a karşı ekonomi teşvik paketi hazırlıyor
AB, Kovid-19'a karşı ekonomi teşvik paketi hazırlıyor

CORONA VİRÜS ORTAM DEZENFEKSİYONU
CORONA VİRÜS ORTAM DEZENFEKSİYONU

Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı Halil B. koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti!
Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı Halil B. koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti!

Murat Boz'dan Deren Talu ile aşk iddialarına yanıt!
Murat Boz'dan Deren Talu ile aşk iddialarına yanıt!

Bahar Kalkanı Harekatı'ndan yeni görüntüler
Bahar Kalkanı Harekatı'ndan yeni görüntüler

Galatasaray'da Donk'a piyango! Sözleşmesinde özel madde...
Galatasaray'da Donk'a piyango! Sözleşmesinde özel madde...

Yer: Bursa... Ezilen ve bayılanlar var! 'İnsanlar resmen birbirlerini yiyor'
Yer: Bursa... Ezilen ve bayılanlar var! 'İnsanlar resmen birbirlerini yiyor'

Son dakika... İdlib'deki hain saldırıda şehit sayısı 6'ya yükseldi
Son dakika... İdlib'deki hain saldırıda şehit sayısı 6'ya yükseldi

Transfer haberleri | Emre Mor transferinde sürpriz gelişme
Transfer haberleri | Emre Mor transferinde sürpriz gelişme

Completing Deficiency in Air Law
Completing Deficiency in Air Law

Irina Morozyuk'un cesur pozları olay oldu!
Irina Morozyuk'un cesur pozları olay oldu!

Şilan Makal: Artık gelinlik tamam
Şilan Makal: Artık gelinlik tamam

Hepimiz teşhirci hepimiz röntgenciyiz
Hepimiz teşhirci hepimiz röntgenciyiz

Dalaman Bölgesine Özel Vikings Transfer Bir İlke İmza Atıyor
Dalaman Bölgesine Özel Vikings Transfer Bir İlke İmza Atıyor

Sahibinden Satılık Arabalarda En İyi Fiyat Hangi İllerde
Sahibinden Satılık Arabalarda En İyi Fiyat Hangi İllerde

RACON KESMİYORUZ, KAFA KESİYORUZ
RACON KESMİYORUZ, KAFA KESİYORUZ

NARLIDERE EMLAK 3 ADIMDA SATIŞ SİSTEMİYLE MÜŞTERİLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR
NARLIDERE EMLAK 3 ADIMDA SATIŞ SİSTEMİYLE MÜŞTERİLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

3D YAZICI SATIŞINDA YENİ NESİL BİR OYUNCU
3D YAZICI SATIŞINDA YENİ NESİL BİR OYUNCU

KİŞİYE ÖZEL SPOR ÜRÜNLERİNDE SİPARİŞ SINIRINI YOK EDEN GİRİŞİM
KİŞİYE ÖZEL SPOR ÜRÜNLERİNDE SİPARİŞ SINIRINI YOK EDEN GİRİŞİM

3D BASKI HİZMETLERİNDE ONLİNE KOLAYLIK
3D BASKI HİZMETLERİNDE ONLİNE KOLAYLIK

En Seviyeli Dini Ve İslam Sohbet Odaları
En Seviyeli Dini Ve İslam Sohbet Odaları

Son dakika! Oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındı
Son dakika! Oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındı

Merve Büyüksaraç'ın yeni işi...
Merve Büyüksaraç'ın yeni işi...

İlk büyük kavga... O detay dikkatlerden kaçmadı!
İlk büyük kavga... O detay dikkatlerden kaçmadı!

Hazar Ergüçlü yeni imajıyla takipçilerini şaşırttı !
Hazar Ergüçlü yeni imajıyla takipçilerini şaşırttı !

SON DAKİKA - Futbolcularla Cicişler lüks teknede yakalandı! Esra Ceyda kardeşler ile Bodrum'da görüntülendiler...
SON DAKİKA - Futbolcularla Cicişler lüks teknede yakalandı! Esra Ceyda kardeşler ile Bodrum'da görüntülendiler...

 
   
 
Selim Kral CENNETOĞLU
SUSUN: Kral Konuşuyor
Web Tasarım
Ertuğrul BELEN

AVRUPA NIN İLK MELEK YAT
Web Programlama

SQL Server 2008
Mustafa KOLCU
Gerçeğimizle Yüzleşmek
YANGIN HER YERİ SARMADAN
Nerman KARAGÖZ
NERMİNLE BAĞLAN HAYATA
MEKANİK YAŞIYORUZ
Nejla KARA

AŞK-I YAZIYORUM
Aşkın ÖZTÜRK
Özel DOSYA
Aşkın ÖZTÜRK le bir kadın
Zeliha CENNETOĞLU
Zeliş Kitchen
KURU ÜZÜMLÜ KURABİYE
Ahmet Berhan YILMAZ

YA RESULULLAH
Alev CAZGIR
Alev Alev Yanıyoruz
GOOGLE NEREDEN PARA KAZAN
 
     
 

Ünlülerin Görülmeye Değer Kareleri

 
 
Adriana Lima
ünlülerin resimleri, Adriana Lima resimleri
Beren Saat

ünlülerin resimleri, Beren Saat resimleri
Cansu Dere
ünlülerin resimleri, Cansu Dere resimleri
COLİN FARRELL
ünlülerin resimleri, COLİN FARRELL resimleri
Deniz Akkaya
ünlülerin resimleri, Deniz Akkaya resimleri
EVANGELİNA LİLLY
ünlülerin resimleri, EVANGELİNA LİLLY resimleri
JOSH HOLLOWAY
ünlülerin resimleri, JOSH HOLLOWAY resimleri
KIVANÇ TATLITUĞ
ünlülerin resimleri, KIVANÇ TATLITUĞ resimleri
MİLLA JOVOVİCH
ünlülerin resimleri, MİLLA JOVOVİCH resimleri
ÖZGÜ NAMAL


Güzin ablaya sorularını sor

Bloglarda takıl

İtiraflarda rahatla

Videolarda eğlen

Fotoğraflardan beğen

Beğendiklerine mesaj gönder, göz kırp

İlgilenenlerle tanış

Aleme katıl, Sosyal ol, Yanlız kalma
MantarAlem 

 
   
 
Yüksel AYTUĞ
Uzaktan Kumanda
Onlar iki ileri bir geri
Mesut YAR

Av Mevsimi enfes bir dizi
Ayşe ÖZYILMAZEL

Demek ki olabiliyormuş
Elif KORKMAZ
Bugün ne pişirsem
Tavuk Döner
 
     
 

   
 
EVDEN PARA KAZANMA YOLLAR
WEB TASARIM
GENÇTARİFE
DİZİ AŞIKLARI EVLENDİ
YER GÖK AŞK
KOCAM DEĞİL OĞLUM KIYAFET
ALDATAN KADININ SİNYALLER
ACUN UN KIZLARINDAN SÜPER
AŞK SAYESİNDE 2 EV ALDI
SEVİŞMEK SERBEST İZLEMEK
ESNAFA ÇEK KREDİ KARTI BO
SOYUNDU BİRİNCİ OLDU
KAFA KARIŞTIRAN ÜÇ FOTOĞR
GÖZLERİ ÖN PLANDA (KASAB
DİZİDEN AYRILIYOR
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
 

FOTO GALERİ

 
 
. ...
 
-
Web Tasarım

Haberler, resimler, yazılar, yorumlar ilgili kişi ve firmalara aittir. Yeni haberler, güncel haberler, dünya haberleri, teknoloji üzerine haberler, google haberleri ve haber adına tüm bilinmesi gerekenleri tek çat altında bulmanızı sağlamayı hedefliyoruz.

haber sitesine reklam ver - pr ajansı -
VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi VipFal Online Fal Sitesi
WWW.XHABERLER.COM