güncel haberler

Ana Sayfa| Künye | .: REKLAM :. | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Xhaberler
Xhaberler.COM da REKLAM VER  
SİYASET| YAŞAM| X| FİNANS| SAĞLIK| SPOR| MAGAZİN| MODA| DÜNYA| KADIN| ERKEK| TEKNOLOJİ| OTO| EMLAK| GSM  İLİZYON|
Web Girişimleri | Video İzle | Biyografi Örnekleri | Astroloji
      haberler | foto galeri | arkadaş bul | Haber Sitelerinde Haberiniz Çıksın !

Başlık Matik

1/30/2023 Gününe Özel Güncel Burç Yorumları 1/30/2023
GÜNLÜK BURÇ
YORUMLARI

 
Ana sayfa Yüksel AYTUĞ Yazıları
Onlar iki ileri bir geri yürümüyor
Yüksel AYTUĞ
Uzaktan Kumanda


Gözlerimden süzülen iki damla yaşın nedenini hâlâ bilmiyorum. Öyle sulu gözlü biri sayılmam ama "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışmasının sonlarına doğru İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Zihinsel Engelliler Mehter Takımı'nı izlerken çok duygulandım. Sebebi; o şahane insanların yüzlerindeki muazzam mutluluk ifadesi miydi, toplum içine karışamayan binlerce engellinin aklıma gelmesi miydi, solist kızın yanık sesi miydi, yoksa "Helâl olsun size" diye şaha kalkan yüreğimin göz pınarlarıma pompaladığı adrenalin miydi bilmiyorum, ama ağlıyordum işte... İki gönüllü öğretmen aylarca çalıştırmıştı onları. Ortalama yüzde 40 hasarlıydı beyinleri. Ama bir "Ceddin deden, neslin baban" çalıp, söylediler ki, olmaz böyle şey. Ardından yanık bir Rumeli türküsü ile bir kez daha fethettiler yürekleri... Hele kös çalan delikanlının, tokmağı davula her vuruşunda kafasındaki kocaman kavuğun burnuna kadar düşmesi yok mu, televizyonun içine girip, alnından öpmek geldi içimden. Başka yetenek aramaya ne hacet? Yetenek sizsiniz be çocuklar, yetenek sizsiniz!.. Malum, mehteran "iki ileri, bir geri" adım atar. Ama bu çocuklar, önlerine konulan tüm engellerin üzerinden uçarcasına atlıyorlardı. Zira yüreklerinin vitesi "üç ileri" idi... Helâl olsun onlara, helâl olsun onlara emek verenlere ve helâl olsun bu güzelliği önümüze seren sevgili Acun'a...

Ahmet böyle Çakar!
Cumartesi gecesi "Telegol"de Ahmet Çakar yoktu. Ama Diyarbakır'daki olaylar nedeniyle yayına telefonla bağlanmıştı. "Gökmen Özdenak'ın söylediklerine inanamıyorum" diye söze başlayıp, Özdenak'a ağır sitemlerde bulundu. Özdenak da "Yarın buraya gel, burada konuşalım. Kaçak oynama" diye yanıt verdi. Pazar gecesi için yapılan bu karşılıklı düello daveti, beni endişelendirdi. Zira her alanda büyük bir gerginlik yaşadığımız şu günlerde, yangına benzin dökmeye yönelik tüm girişimler beni rahatsız ediyordu. Ama korktuğum olmadı. "Telegol"ün yorumcuları sağduyuyu elden bırakmadan, ama sözlerini de sakınmadan medeni ölçüler içinde kalmayı başardılar. "Telegol" gecesinden ise aklımda Ahmet Çakar'ın şu ilginç sözleri kaldı:
"Maçtan önce hakem Bünyamin Gezer'in yüreğine civciv girmiş. Sen yüreğe civciv girmesi ne demek bilir misin Serhat? Yüreğine civciv girerse, maçı yönetemezsin. O civciv pıt pıt yer adamı çünkü..."
"Bu Bilica'nın, bırakın Fenerbahçe takımında top oynamayı, Fenerbahçe semt pazarında simit satmaya bile hakkı yok!.."
"Bu olay çok ucuz atlatıldı. Maazallah Bursaspor otobüsünü bazuka ile vurabilirlerdi!.."

Olimpos'ta bir gece
Cuma akşamüstü telefonum çaldı. Bizim sektörde "Konuk Çetesi" olarak bilinen ve hatta aynı isimle Pal FM'de bir de radyo programı yapan konuk koordinatörü sevgili Ayşegül kardeşim arıyordu. Biraz sıkılgan, çokça mahcup bir ses tonuyla, "Eee, şeyy, Yüksel Bey biliyorum çok geç olacak ama bu akşam Emel Sayın'ın TRT Müzik'teki programına konuk olabilir misiniz? Nebahat Çehre katılacaktı ama dün düşüp, bacağını incitmiş. Emel Hanım sizden ricada bulunmamızı istedi" dedi. O akşam için planladığım bir randevu ve bir toplantıyı yıldırım hızıyla iptal edip, koşa koşa Emel Sayın ve Yaşar Özel'in yanına gittim... İyi ki de gitmişim. Hayatımda bu kadar keyif aldığım program sayısı pek enderdir. O muhteşem seslerle yüreğimi çitiledim, ak pak ettim. İki usta sanatçı hiç prova etmemelerine rağmen, canlı yayında öyle muhteşem düetler yaptılar ki, anlatamam. Bir ara beni de aralarına aldılar. Bir yanımda çağlayan Emel Sayın, öte yanımda gök gürültüsü Yaşar Özel, benim sesim arada kedi miyavlaması gibi çıktı.. Hele Yaşar Özel'in tonundan okumaya kalkmayayım mı? Onun indiği pesler, benim için "grizu" tehlikesi taşıyordu. O derinlikte patladım tabii... Yine de şef Selçuk Tekay beyefendi, tüm nezaketiyle bana albüm teklif etti. Sanırım müzik kariyerini noktalamak istiyordu! Yayında da söyledim. O gece sanki helikopterle Olimpos Dağı'nın zirvesine indirilmiş gibiydim. Bir yanımda Sayın, diğer yanımda Özel... Yolunu kaybetmiş bir fani olarak dağın mitolojik tanrı ve tanrıçaları arasına karışmıştım... Ve ben günün birinde Cihan Ünal'ın "dublörlüğünü" yapmayı beklerken, kaderin garip bir cilvesiyle bana "Nebahat Çehre'nin dublörlüğü" kısmet olmuştu... Ama ne yalan söyleyeyim, hiiiç şikayetim olmadı.

Meslek onuru yerlerde
Sohbet programlarında sıkça yaşanan bir durum var. Sunucu, konuğuyla ilgili daha önce medyada yayınlamış röportajlardan alıntılar yapıp, bunu soru olarak yöneltiyor: "Bir röportajınızda şöyle şöyle demişsiniz, hâlâ aynı fikirde misiniz?" gibi. O anda konuğun yüzü değişiyor. Hemen savunma pozisyonu alıyor ve klişe yanıtı yapıştırıyor: "Aslında ben öyle bir şey demedim. Bilirsiniz, röportajların nasıl yapıldığını... İşlerine gelen yeri cımbızla alıp, manşete taşıdıkları için öyle bir ifade ortaya çıkmış. Oysa ben demiştim ki..." diye başlayan uzuuuun bir açıklama geliyor. Bu durum, bizim mesleğe duyulan güven ve saygıyı ciddi şekilde tehdit ediyor. İzleyenlerin zihninde; tüm röportajların güvenilmez olduğu, röportaj yapan gazetecilerin de "uydurdukları" şeklinde yanlış bir kanı oluşuyor. (Vallahi böyle giderse, gazeteciye kız vermeyecekler, ben söyleyeyim...) Böyle durumlarda röportajı yapan meslektaşlarımızı, ellerindeki kayıt ve belgelerle kendilerini "yalancılıkla" itham edenlerin karşılarına dikilmeye davet ediyorum. Teyp kayıtlarını alıp, "Bak, demişsin işte" diye burunlarına sokmalılar. Meslek kuruluşları da gazetecilik onurunu korumak ve üyelerinin hakkını teslim etmek adına "takipçi" olmalı, bu iddia ve yakıştırmaların peşini bırakmamalı... Tabii, icraatlarıyla meslekte "güven bunalımına" yol açan çürük yumurtaları da ayıklamak şartıyla... Zira her meslekte olduğu gibi bizim sektörde de işini lâyığıyla yapanlar olduğu gibi, sırf sansasyon yaratmak ya da sivrilmek için karşılarındaki ünlünün yanıtlarını çarpıtanlar da var.

Kurtarıyor mu?
Beyazıt Öztürk'ün bu hafta anlattığı "aile anısına" çok güldüm. Beyaz ve ağabeyi Korkut, her ay annelerine zarf içinde genel harcamalar için bir meblağ bırakırlarmış. Bu aykinin ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için ağabey Korkut, annesine telefon etmiş. O sırada da otoparkta otomobiliyle manevra yapmaktaymış. Anne telefondayken, Korkut o anda park görevlisine "Kurtarıyor mu?" diye sormuş. Anne de lafı üzerine alınmasın mı? "Kurtarmıyor ama ne yapalım evladım, idare edeceğiz..." İşte ben buna "aile boyu talk show" derim!..

En genç ihtiyarlar
Haftanın spor gündemi pek kasvetliydi. Sahalarda ve salonlarda ortaya çıkan manzara, sporun gerçek ruhunu inkar edecek nitelikteydi. Başımın üzerindeki kara bulutları dağıtmam için Lig TV'den canlı yayınlanan Fenerbahçe - Antalyaspor maçına kadar beklemem gerekti. Karşılaşmada öyle muhteşem iki görüntü vardı ki, içimde güller, yüzümde gülücükler açtırdı. Yaşlarının 70'in üzerinde olduğunu tahmin ettiğim çift, paltolarının üzerine Fenerbahçe formalarını giymiş. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın tribünlerinde büyük bir heyecan içinde karşılaşmayı izliyorlardı. "Keşke..." dedim içimden, "...Yönetmen köşeye bir pencere açsa da bu tonton ihtiyarların görüntüsünü sürekli ekranda tutsa..." Sonra umutla bekledim. Devre arasında ya da maç sonunda Lig TV muhabirleri o çifti bulup, röportaj yapar diye... Yoktu. Oysa benim uzun yıllar yanında çalıştığım Şansal Ağabey (Büyüka) böyle harika detayları asla kaçırmaz, hemen muhabirlerine talimat verirdi. Kim bilir belki de röportajı hafta içindeki programlara saklamışlardır. Umutla beklemeye devam edeceğim...

Gaf kürsüsü
"Disko Kralı"nda Okan Bayülgen, "Ve Murat Akkoyunluuu" diye anons yaptı ama sahneye Ahmet Saraçoğlu geldi...

Ne demiş?
Beyaz Show'da Ankara'da konser veren maNga grubuna canlı bağlantı yapıldı. Beyaz, yorgun oldukları her hallerinden belli olan gruba sordu: "Beraber yapmaktan keyif almadığınız ama mecbur olduğunuz bir şey var mı? Ferman Akgül anında yanıtladı: "Konser sonrası canlı yayında röportaj yapmak!.."

Ne demiş?
Beyaz Show'da Ankara'da konser veren maNga grubuna canlı bağlantı yapıldı. Beyaz, yorgun oldukları her hallerinden belli olan gruba sordu: "Beraber yapmaktan keyif almadığınız ama mecbur olduğunuz bir şey var mı? Ferman Akgül anında yanıtladı: "Konser sonrası canlı yayında röportaj yapmak!.."


diğer yazılarım

♦   Onlar iki ileri bir geri yürümüyor - 3/9/2010 5:48:59 PM

♦   Mesele reyting değil kardeş - 2/17/2010 1:18:53 PM

♦   Sesine güvenmeyen gelmesin! - 1/19/2010 3:09:35 PM

♦   Belgesel ormanında nefessiz... - 1/6/2010 5:58:12 PM

♦   Londra kurtuldu ya İstanbul - 12/26/2009 5:04:03 PM

♦   Yaşamdan Dakikalar da striptiz - 12/22/2009 5:29:11 PM

♦   Yeni bir Olimpia vakası - 12/8/2009 4:40:11 PM

♦   Behlül mü Ezel mi Nejat mı - 12/5/2009 2:01:56 PM

♦   Abimm in ardındaki ekstra m harfi - 12/3/2009 1:15:06 PM
Bu yazı 3/9/2010 5:48:59 PM tarihinde eklendi.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
 
indirimli Google Reklam
Video Galeri
 


   
 

Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı Halil B. koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti!
Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı Halil B. koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti!

Murat Boz'dan Deren Talu ile aşk iddialarına yanıt!
Murat Boz'dan Deren Talu ile aşk iddialarına yanıt!

Bahar Kalkanı Harekatı'ndan yeni görüntüler
Bahar Kalkanı Harekatı'ndan yeni görüntüler

Galatasaray'da Donk'a piyango! Sözleşmesinde özel madde...
Galatasaray'da Donk'a piyango! Sözleşmesinde özel madde...

Yer: Bursa... Ezilen ve bayılanlar var! 'İnsanlar resmen birbirlerini yiyor'
Yer: Bursa... Ezilen ve bayılanlar var! 'İnsanlar resmen birbirlerini yiyor'

Son dakika... İdlib'deki hain saldırıda şehit sayısı 6'ya yükseldi
Son dakika... İdlib'deki hain saldırıda şehit sayısı 6'ya yükseldi

Transfer haberleri | Emre Mor transferinde sürpriz gelişme
Transfer haberleri | Emre Mor transferinde sürpriz gelişme

Completing Deficiency in Air Law
Completing Deficiency in Air Law

Irina Morozyuk'un cesur pozları olay oldu!
Irina Morozyuk'un cesur pozları olay oldu!

Şilan Makal: Artık gelinlik tamam
Şilan Makal: Artık gelinlik tamam

Hepimiz teşhirci hepimiz röntgenciyiz
Hepimiz teşhirci hepimiz röntgenciyiz

Sahibinden Satılık Arabalarda En İyi Fiyat Hangi İllerde
Sahibinden Satılık Arabalarda En İyi Fiyat Hangi İllerde

RACON KESMİYORUZ, KAFA KESİYORUZ
RACON KESMİYORUZ, KAFA KESİYORUZ

NARLIDERE EMLAK 3 ADIMDA SATIŞ SİSTEMİYLE MÜŞTERİLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR
NARLIDERE EMLAK 3 ADIMDA SATIŞ SİSTEMİYLE MÜŞTERİLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

3D YAZICI SATIŞINDA YENİ NESİL BİR OYUNCU
3D YAZICI SATIŞINDA YENİ NESİL BİR OYUNCU

KİŞİYE ÖZEL SPOR ÜRÜNLERİNDE SİPARİŞ SINIRINI YOK EDEN GİRİŞİM
KİŞİYE ÖZEL SPOR ÜRÜNLERİNDE SİPARİŞ SINIRINI YOK EDEN GİRİŞİM

3D BASKI HİZMETLERİNDE ONLİNE KOLAYLIK
3D BASKI HİZMETLERİNDE ONLİNE KOLAYLIK

En Seviyeli Dini Ve İslam Sohbet Odaları
En Seviyeli Dini Ve İslam Sohbet Odaları

Son dakika! Oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındı
Son dakika! Oyuncu Orhan Aydın gözaltına alındı

Merve Büyüksaraç'ın yeni işi...
Merve Büyüksaraç'ın yeni işi...

İlk büyük kavga... O detay dikkatlerden kaçmadı!
İlk büyük kavga... O detay dikkatlerden kaçmadı!

Hazar Ergüçlü yeni imajıyla takipçilerini şaşırttı !
Hazar Ergüçlü yeni imajıyla takipçilerini şaşırttı !

SON DAKİKA - Futbolcularla Cicişler lüks teknede yakalandı! Esra Ceyda kardeşler ile Bodrum'da görüntülendiler...
SON DAKİKA - Futbolcularla Cicişler lüks teknede yakalandı! Esra Ceyda kardeşler ile Bodrum'da görüntülendiler...

Bade İşçil: Belki de âşık olmuyoruz...
Bade İşçil: Belki de âşık olmuyoruz...

Uraz Kaygılaroğlu ile Melis İşiten boşanıyor mu? Uraz Kaygılaroğlu ile Melis İşiten'den son dakika açıklamaları geldi
Uraz Kaygılaroğlu ile Melis İşiten boşanıyor mu? Uraz Kaygılaroğlu ile Melis İşiten'den son dakika açıklamaları geldi

Son dakika... Ünlü yazar ve şair Küçük İskender hayatını kaybetti...
Son dakika... Ünlü yazar ve şair Küçük İskender hayatını kaybetti...

Reynmen çok iddialı konuştu: 15 milyon izlenmezse kapatırım
Reynmen çok iddialı konuştu: 15 milyon izlenmezse kapatırım

 
   
 
Selim Kral CENNETOĞLU
SUSUN: Kral Konuşuyor
Web Tasarım
Ertuğrul BELEN

AVRUPA NIN İLK MELEK YAT
Web Programlama

SQL Server 2008
Mustafa KOLCU
Gerçeğimizle Yüzleşmek
YANGIN HER YERİ SARMADAN
Nerman KARAGÖZ
NERMİNLE BAĞLAN HAYATA
MEKANİK YAŞIYORUZ
Nejla KARA

AŞK-I YAZIYORUM
Aşkın ÖZTÜRK
Özel DOSYA
Aşkın ÖZTÜRK le bir kadın
Zeliha CENNETOĞLU
Zeliş Kitchen
KURU ÜZÜMLÜ KURABİYE
Ahmet Berhan YILMAZ

YA RESULULLAH
Alev CAZGIR
Alev Alev Yanıyoruz
GOOGLE NEREDEN PARA KAZAN
 
     
 

Ünlülerin Görülmeye Değer Kareleri

 
 
Adriana Lima
ünlülerin resimleri, Adriana Lima resimleri
Beren Saat

ünlülerin resimleri, Beren Saat resimleri
Cansu Dere
ünlülerin resimleri, Cansu Dere resimleri
COLİN FARRELL
ünlülerin resimleri, COLİN FARRELL resimleri
Deniz Akkaya
ünlülerin resimleri, Deniz Akkaya resimleri
EVANGELİNA LİLLY
ünlülerin resimleri, EVANGELİNA LİLLY resimleri
JOSH HOLLOWAY
ünlülerin resimleri, JOSH HOLLOWAY resimleri
KIVANÇ TATLITUĞ
ünlülerin resimleri, KIVANÇ TATLITUĞ resimleri
MİLLA JOVOVİCH
ünlülerin resimleri, MİLLA JOVOVİCH resimleri
ÖZGÜ NAMAL


Güzin ablaya sorularını sor

Bloglarda takıl

İtiraflarda rahatla

Videolarda eğlen

Fotoğraflardan beğen

Beğendiklerine mesaj gönder, göz kırp

İlgilenenlerle tanış

Aleme katıl, Sosyal ol, Yanlız kalma
MantarAlem 

 
   
 
Yüksel AYTUĞ
Uzaktan Kumanda
Onlar iki ileri bir geri
Mesut YAR

Av Mevsimi enfes bir dizi
Ayşe ÖZYILMAZEL

Demek ki olabiliyormuş
Elif KORKMAZ
Bugün ne pişirsem
Tavuk Döner
 
     
 

   
 
EVDEN PARA KAZANMA YOLLAR
WEB TASARIM
GENÇTARİFE
DİZİ AŞIKLARI EVLENDİ
YER GÖK AŞK
KOCAM DEĞİL OĞLUM KIYAFET
ALDATAN KADININ SİNYALLER
ACUN UN KIZLARINDAN SÜPER
AŞK SAYESİNDE 2 EV ALDI
SEVİŞMEK SERBEST İZLEMEK
ESNAFA ÇEK KREDİ KARTI BO
SOYUNDU BİRİNCİ OLDU
KAFA KARIŞTIRAN ÜÇ FOTOĞR
GÖZLERİ ÖN PLANDA (KASAB
DİZİDEN AYRILIYOR
 
     
 

 

ANKET

 
 

 
 

FOTO GALERİ

 
 
. ...
 
-
Web Tasarım

Haberler, resimler, yazılar, yorumlar ilgili kişi ve firmalara aittir. Yeni haberler, güncel haberler, dünya haberleri, teknoloji üzerine haberler, google haberleri ve haber adına tüm bilinmesi gerekenleri tek çat altında bulmanızı sağlamayı hedefliyoruz.

Selim Bey Nargile - İSTANBUL Böcek İlaçlama - Fethiye Oto Beyin Tamiri - Epoksi Kaplama - Oto Beyin Tamir Kursu haber sitesine reklam ver - pr ajansı -
Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama Epoksi Kaplama
WWW.XHABERLER.COM