Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat


Başlık: Tecavüzün meşrulaştırılma önergesine ünlü isimlerden sert tepki
Özet: AKP, cinsel istismar suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören önergeyi Meclise sundu. Ünlü isimler de sosyal medyadan tecavüzmeşrulaştırılamaz hastaghi ile konuya sert tepki gösterdi.
Açıklama: 

&39;Tecavüzün meşrulaştırılma&39; önergesine ünlü isimlerden sert tepki
AKP, &39;cinsel istismar&39; suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören önergeyi Meclis&39;e sundu. Ünlü isimler de sosyal medyadan tecavüzmeşrulaştırılamaz hastaghi ile konuya sert tepki gösterdi.
 
 
Önergeye göre ise; &39;cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanması geri bırakılıyor&39; ve hüküm verilmiş ise infazın ertelenmesine karar veriliyor. Evliliğin failin kusuruyla bitmesi halinde fail hakkındaki hüküm tekrar uygulanıyor. Mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenleme TBMM Genel Kurulu&39;nda tartışmalara yol açtı.
Ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin düşüncelerini yazarak sert tepki gösterdi. TecavüzMeşrulaştırılamaz.
 
 
DEMET KUTLUAY
 
Bizler meleklerimiz, canlarımız, dünyanın en masum varlıkları için acaba daha ne yapabiliriz diye düşünürken bu yapılamaz, kabul edilemez, düşüncesini bile zihnim kabul edemez.
BEYTİ ENGİN
 
Evet doğru, 13 yaşında çocuk evlenemez ancak evlendirilir. Sorun da bu zaten TecavüzMeşrulaştırılamaz
ELİF ŞAFAK
 
Bu tasarıya oy verenleri kınıyorum; Tecavüz mağduru çocukları tecavüzcüleriyle evlendirmek vicdansızlık,insafsızlık TecavüzMeşrulaştırılamaz
AYLİN ASLIM
 
AKP&39;li kadınlar, hadi duyalım sesinizi "Tecavüzcünün yeri hapistir" deyin. "Çocuklara dokunmayın" deyin. Tecavüzmeşrulaştırılamaz
NİLÜFER
 
 
HATİCE
 
Tecavüzcünün yeri idam sehpasıdır, nikah masası değil TecavüzMeşrulaştirilamaz
BERNA LAÇİN
 
Konuşulmanın suç sayılması gereken şeyler tartışılıyor hala, midem bulanıyor artık
 
DEMET AKBAĞ
 
TecavüzMeşrulaştırılamaz
 

Yayın tarihi:  18.11.2016 11:09:00
Yazdırma tarihi:  10/18/2018 4:58:33 PM